Aktuality

Návštěva Světlušky

Rádi bychom 17. června jeli navštívit naší sestru  Světlušku v domově důchodců v Klatovech. Sešli bychom se 17:30 před klášterem a jeli společně auty. Pokud můžete, vemte něco malého na pohoštění. 

Porciunkule

Ve pátek 2. srpna 2024 se můžete zúčastnit liturgie (v 9:00, v 11:00 a v 18:00) spojené s oslavou Panny Marie Andělské z Porciunkule v kapucínském kostele sv. Felixe.
Někdy se o této slavnosti mluví jako o tzv. Porciunkuli. Co si pod tímto slovem můžeme představit? Porciunkule znamená “podílek”, “kousek” země, na které sv. František z Assisi vystavěl kapli Panny Marie Andělské. Je to mimo jiné místo vzniku řádu menších bratří, ale také místo spojené s odpuštěním, s tzv. porciunkulovými odpustky. Proto také bude možnost přistoupit ke svátosti smíření. Zpovědníci budou k dispozici od 8.30 do 12 h a potom od 17 do 19 h. Těšíme se na všechny poutníky…

Setkání s Brňáky

Srdečně vás zveme na setkání s přáteli z Brna.  Ve středu 21. srpna po breviáři bychom se  setkali u kapucínů na zahradě a společně si poseděli, grilovali a sdíleli se. Budeme rádi, když přinesete něco malého k pohoštění.

Volební kapitula Národní rady

Národná Rada srdečně zve na Národní volební kapitulu od 13.-15. září , která se bude konat na Svatém Hostýně.